zivot zachranaTaké my vyjadřujeme hluboké uznání v souvislosti s včasnou reakcí, poskytnutím první pomoci a záchranou lidského života, na kterém se nedávno v průběhu výkonu své profesní služby výrazně podíleli dva mladí dopravní policisté (a zároveň také absolventi našeho gymnázia), pánové Jan František Hoffman a Ondřej Hrdlička.

Více čtěte zde.

"Klobouk dolů" před vámi, moc dobrá práce! ������

zivot zachrana

Aktuality

Užitečný den se záchranáři

izs1Integrovaného záchranného systému. V rámci užitečného setkání s celou řadou velmi praktických ukázek se studenti zcela konkrétně dozvěděli, jaká je hlavní náplň jednotlivých složek a mohli si i prohlédnout i příslušné speciální vybavení i výzbroj. Na stanovišti zdravotnických záchranářů si tak připomněli nejdůležitější zásady poskytování první pomoci i zkusili součinnost při nepřímé srdeční masáži. Od kriminalisty se pak dozvěděli, jakým způsobem jsou na místě činu zajišťovány stopy a také si vyzkoušeli sejmutí otisků prstů. A zpestřením se stala ukázka kynologů z uskupení SAR CZ (SearchAndRescue), které se věnuje odborné přípravě záchranářských psovodů a záchranných psů (praktická ukázka dovednosti psa při vyhledávání pohřešované osoby). Děkujeme všem zainteresovaným i našemu učiteli Janu Dümontovi, který akci koordinoval.
izs1izs2izs3izs4izs5

Milý pozdrav z Holandska

maki1Velmi rádi sdílíme zdravici od naší dřívější studentky Markéty Mičkové. "Jsem právě ve třetím ročníku bakalářského studia v oboru Psychologie na Radboud University v holandském městě Nijmegen. Můj program mě moc baví. Nad rámec studia se navíc účastním i inspirativního Honours Programme, v jehož rámci se realizuje stáž na jednom z výzkumných institutů Radboudu. Zde spolu s mým supervisorem právě pracujeme na výzkumu pro snižování diskriminace vůči imigrantům v Holandsku, což je motivující. Prostředí Nijmegenu mě naplňuje nejen akademicky, ale i společensky; je tu opravdu skvělá mezinárodní komunita. Když se dívám zpět, tak vidím, že studium na našem gymplu mě skvěle připravilo a nezaskočila mě ani angličtina, ani potřeba základů biologie, společenských věd, či matematiky. V porovnání se startovní čarou některých spolužáků jsem byla velmi dobře připravena, a za to vděčím spoustě skvělých učitelů z GYMLOVO. Pokud by někdo zvažoval jít studovat do Holandska, tak mě klidně kontaktujte, ráda dám praktické tipy s přihláškami či zodpovím jakékoliv otázky". Na GYMLOVO srdečně zdraví Markéta

maki1
maki2

maki3

Přijímačky 2024 - přehledy přijatých

dipsy logo velke 13
Vážení uchazeči, zákonní zástupci,
níže naleznete odkazy (PDF) na výsledkové listiny (pro 4L a 8L studium) přijímacího řízení v termínu jaro 2024.
Zákonné zástupce přijatých uchazečů žádáme, aby nám neprodleně obratem potvrdili, zda jejich syn / dcera ke studiu opravdu nastoupí (do pátku 17. května), stačí stručným sdělením mailem (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). 
Uchazeč má totiž právo se případně vzdát práva na přijetí (nutno písemně do 20. května). 

Pochvala za excelentní biologii

valkova fotoV konkurenci čtyř desítek vrstevnic a vrstevníků se v závěru dubna stala naše mladá nadaná studentka Anna Válková (Sekunda) celkovou vítězkou okresního kola tradiční Biologické olympiády. Prvním místem se zároveň kvalifikovala do krajského finále, které se uskuteční ve druhé polovině května v Ústí nad Labem. Spolu se svou učitelkou přírodopisu Andreou Drašnarovou tak mají ještě čas některé dílčí věci v přípravě dopilovat. K Aničce od nás míří velká gratulace. Děkujeme za skvělou reprezentaci školy a budeme držet palce i v regionálním kole.

valkova foto

BIO Valkova 1misto okres 0420241

Ve zdravém těle zdravý duch

ov1Velmi pěkně se předvedly oba naše školní týmy v rámci nedávného okresního kola tradičního a populárního Olympijského víceboje "Odznaku všestrannosti" (pořádala litoměřická ZŠ Ladova), který u školní mládeže testuje úroveň pohybové fyzické zdatnosti. Jeden z našich týmů si dokonce vybojoval zasloužený postup do krajského finále, které se uskuteční v Klášterci nad Ohří. A vedle toho naši borci dosáhli i na mnoho dílčích individuálních úspěchů. Blahopřejeme a všem děkujeme za reprezentaci školy.

ov1

ov2

ov3

ov4

ov5

ov6

ov6

Opět jsme čistili Středohoří

Cistime1 Ani nepříznivá předpověď počasí náš tradiční školní projekt "Čištění Středohoří", kterým každoročně navazujeme na celostátní akci Ukliďme Česko, neohrozila. Žáci z nižšího studia se vydali do blízké lokality Lovoše a jeho okolí, prošli také Opárenským údolím a objevili se i na Borči. Kromě samotného sbírání odpadků v přírodě plnili i různé úkoly týkající se botaniky, zoologie, zdravovědy, geologie či dějepisu. A úplně nejvíce odpadu a nečistot se opětovně nasbíralo v prostoru za budovou samotné školy.

Postup do celonárodního dějepisu

DEJ OLYMP 04 2024Náš tříčlenný školní tým (Jan Šťastný., Antonín Ptáček a Kristián Valeš) se zúčastnil regionálního kola tradiční "Dějepisné soutěže", které zahrnovalo účastníky z patnácti různých gymnázií v rámci Ústeckého kraje. V kvalitní konkurenci nakonec naši kluci brali velmi pěkné dělené třetí místo, což jim díky bodovému výkonu zajistilo zároveň postup do celostátního kola uvedené soutěže, které se uskuteční na podzim v v Chebu (tématem letošního ročníku bylo období evropských dějin v letech 1975 až 2000,

Titul v regionální francouzštině

Micka FJ fotoSeptimán Štěpán Mička se stal v kategorii středních škol celkovým vítězem nedávného krajského kola vědomostní olympiády z francouzského jazyka, čímž si zároveň vysloužil i zasloužený postup do národního finále, které je na pořadu v závěru května v Praze. Moc dobrá práce, máme samozřejmě velkou radost a gratulujeme!

Micka FJ kraj diplom

Micka FJ foto

V krajské biologii s kvalitou

bio1Ve závěru března se na teplickém gymnáziu uskutečnilo krajské kolo náročné vědomostní Biologické olympiády, když oba naši zástupci (Jiří Olšovec a Hana Drašnarová, oba z víceleté Septimy) si vedli velmi dobře. Ve velké konkurenci takřka čtyřicítky středoškoláků z celého regionu totiž nakonec dosáhli na umístění v první desítce (a počtem získaných bodů se dokonce stali i úspěšnými řešiteli). Regionální finále má celkem sedm částí, ve kterých musí účastníci prokázat znalosti celé středoškolské biologie.

Tradiční "SKOL" od Krakonoše

lyze1Náš letošní školní lyžařský kurz jsme situovali v první polovině března tradičně na Benecko v centrálních Krkonoších. Základnu opět tvořil horský hotel Krakonoš a vzhledem k velmi nepříznivým sněhovým podmínkám byl samotný výcvik na lyžích i prknech realizován převážně v areálu nedalekých Horních Míseček, kde byla situace výrazně lepší. Akce se naštěstí obešla bez zranění i úrazů, počasí kurzu nakonec přálo a přístup i nálada účastníků byly fajn. Tak za rok u Krakonoše na horách opět na viděnou.

lyze1

lyze2

lyze3

lyze5

lyze6

Ústecký kraj
logo-eu
logo ikap
MŠ MT
logo-eu
gymnazium lovosice

Seznamte se s námi

Představení školy, nabídka, předměty, akce, projekty Gymnázium Lovosice

více informací

Krátké zprávy ze školy