Copyright 2023 - Custom text here

comenius

A) aktuální účast v mezinárodním projektu:

2012 - 2014 v rámci projektu COMENIUS spolupráce se školami z Turecka a Itálie.

„From Baltic Sea to Messina Strait and from Gibraltar to Bosphor (Istanbul); the events, poeple and artifacts which contribute to the European Citizenship and Culture“.

Zúčastněné školy:

Gymnázium - Lovosice (Česká republika)

Instituto Magistrale V. Gioberti" Liceo Linguistico Liceo delle scienze umane - Sora (Itálie)

Mustafa Pars Ilkogretim Okulu - Istanbul (Turecko)

B) ukončené projekty:

„Mládež a životní prostředí“ spolupráce se školou v Německu (gymnázium ve Wittenburgu).

Projekty v rámci grantů programu Comenius:

2006 – 2007 projekt ve francouzštině „Mýty a legendy jako prostředek obohacení jazyka mládeže", dotace 10 200 €, spolupráce se střední školou ve městě Roman v Rumunsku

2007 – 2008 projekt pokračoval v rámci programu E-twinnig, projekt získal 1. místo v celoevropské soutěži projektů v kategorii projektů ve francouzštině!

2007 – 2009 projekt ve francouzštině „Země a její pozorování ze satelitů", dotace 12 000 €, spolupráce se základními a středními školami v Rumunsku (Roman), Bulharsku (Blagoevgrad), Polsku (Walbrzych), Francii, Španělsku (Orihuela), Belgii (Charleroi), Portugalsku (Porto) a Turecku (Istanbul). V rámci projektu delegace učitelů a žáků navštívila Belgii, Portugalsko, Španělsko, Bulharsko a Turecko, v lednu 2009 jsme pak hosty ze všech zemí hostili v Lovosicích!

Projekt byl oceněn 2. cenou v Belgii a byl prezentován v Bruselu, prezentace zahrnovala i ukázky práce z Lovosic, kde probíhala videokonference se školou v portugalském Portu.

V Česku projekt získal evropskou cenu kvality „E-twinning Quality Label".

2009 – 2011 projekt v angličtině „Česko a Portugalsko, podobnosti a rozdíly 2 zemí EU", dotace 14 000€, spolupráce se ZŠ v Portu v Portugalsku, v rámci projektu skupina 21 žáků a 3 učitelů navštívila v říjnu 2010 portugalské Porto a v dubnu 2011 gymnázium hostilo delegaci z Porta v Lovosicích. Tento projekt byl určen pro žáky nižšího stupně gymnázia.

Gymnázium Lovosice je jediná škola z ČR zapojená do mezinárodního uskupení škol EAC (European Active Citizenship). Skupinu organizuje společnost CESES se sídlem v italském Milánu.

V rámci této spolupráce se delegace učitelů a žáků školy pravidelně účastní oslav „Dne Evropy" v Milánu.

Duben 2011 – 9 tříd školy se zapojilo do mezinárodní soutěže organizované k „Roku dobrovolnictví" a 7 – 10. května pak 2 žáci školy prezentovali práci na konferenci v Milánu

Říjen 2011 – naše škola ve spolupráci s Dobrovolnickým centrem Ústí nad Labem byla vybrána do projektu HURRICANE, 2 studentky školy byly pozvány do Milána, kde v rámci 8 denní konference diskutovaly se studenty zemí EU o lidských právech.

K projektu „Česko a Portugalsko, podobnosti a rozdíly 2 zemí EU" je k dispizici DVD.

Erasmusplus logo 2018

Nevyřčené evropské příběhy

 

 

 

 

Schůzkou koordinátorů v rakouské Vídni bylo v prosinci 2018 fakticky zahájeno působení našeho gymnázia v mezinárodním projektu (v rámci programu Erasmus+) pod názvem „Nevyřčené evropské příběhy“. Na jeho realizaci naše škola získala grant ve výši takřka 30.000 €. Hlavním koordinátorem je Jämtlands Gymnasium Wargentin v Östersundu (Švédsko) a spolupracovat budeme s dalšími třemi školami. Kromě našeho dlouholetého partnera (Conservatório de Musica z portugalského Porta) jsou to dále Všeobecné a technologické lyceum Jeana Rostanda v Caen ve Francii a Istituto di Istruzione Superiore Tulliano z italského Arpina. Hlavním cílem projektu je popsat zajímavé a nepříliš známé příběhy osob z oblasti vědy, umění, literatury, politiky a podnikání, když finálním výstupem projektu bude „virtuální kniha". V plánu jsou schůzky ve všech zemích (u nás patrně v říjnu 2019), závěrečné setkání bude v listopadu 2020 ve Švédsku. O veškeré činnosti budeme průběžně informovat, držte nám palce.

Eplus projekt info tisk 122018Epnus info tisk 112018

 

Archiv projetků:

Comenius 2012 - 2014 se školami z Turecka a Itálie 

 

Výměnný pobyt - Portugalsko 2018
Na základě dřívějších kontaktů a předešlých aktivit se podařilo naší škole zajistit aktuální možnost zahraniční spolupráce v rámci výměnného pobytu se školou z portugalského Porta, a to pro první polovinu kalendářního roku 2018.
Cca dvacetičlenná výprava GYMLOVO by se měla vypravit na jih Evropy v týdnu po jarních prázdninách (18.-25.2. 2018), portugalští studenti by se pak na oplátku měli objevit zde na Lovosicku na přelomu března a dubna 2018.
Věkově není účast v projektu pro naše žáky nijak kategoricky omezena, nicméně právě z důvodu určité vyrovnanosti věku se školáky z Portugalska nabízíme prioritně účast pro naše třídy Sekunda až Sexta (respektive 2. A).
Bližší informace případní zájemci (a rodiče) najdou v přílohách pod textem (propozice, přihláška), případné dotazy pak nejlépe osobně přímo u vedení školy

Portugalsko 2018 - propozice
Portugalsko 2018 - přihláška

porto1

porto3

porto2

 

 

Podkategorie